Ir daudzi uzskati par autiskā spektra traucējumiem, kas bieži vien nav patiesi. Šajā sadaļā mēs apskatīsim visizplatītākos mītus, kuri joprojām ir populāri mūsu sabiedrībā, un atspēkosim tos ar realitātei atbilstošiem faktiem.
Mīts
AST ir „sliktās” audzināšanas sekas.
Fakts
Jūs nevarat AST izraisīt, izmantojot negatīvās audzināšanas metodes, jo būtiski ir ģenētiskie faktori, kā arī dažādi apstākļi, kas ietekmē bērna smadzeņu attīstību grūtniecības laikā, dzemdībās vai arī neilgi pēc dzemdībām.
Mīts
Cilvēki, kuriem piemīt AST pazīmes, ir vienkārši dīvaini un kādā brīdī šīs pazīmes pazudīs.
Fakts
AST ir bioloģiski cēloņi, kuri ietekmē smadzeņu attīstību, kas daudziem indivīdiem ir stāvoklis visa mūža garumā.
Mīts
Autisms ir slimība.
Fakts
AST nav slimība. Tas ir neiroloģiskās attīstības traucējums, kas pavājina indivīda spējas komunicēt un mijedarbo ar citiem. Pastāv vairāk nekā viens autisma veids, kas ir dažādu ģenētisku kombināciju un vides faktoru izraisīts.
Mīts
Autismu var izārstēt, izmantojot medikamentus.
Fakts
Tas ir traucējums visa mūža garumā. Tā kā autismam ir vesels spektrs ar pazīmēm, nav „brīnumtabletes”, kas to var izārstēt. Tomēr Jūsu ārstējošais ārsts var izrakstīt medikamentus, lai uzlabotu citus stāvokļus, piemērām: uzmanības deficīta un hiperaktivitātes, depresijas, emocionālās nelīdzsvarotības, utt., gadījumos.
Mīts
Indivīdi ar autismu ir „ģēniji”/ garīgi atpalikuši
Fakts
Kā jau minēts, autismam ir vesels spektrs ar pazīmēm un katram indivīdam tas izpaužas dažādi. Bieži cilvēkam ar AST var piemist daudzas unikālas spējas, bet tāpat arī var būt novērojami dažādi ierobežojumi. Daudziem indivīdiem ar AST intelektuālais līmenis ir normas līmenī vai arī augstāks par normu, un dažiem var būt raksturīgas izteiktas matemātiskās, muzikālas vai citas, noteiktas sfēras spējas.
Mīts
Cilvēki ar autismu nevēlās draugus
Fakts
Indivīdiem ar autismu var būt grūtības veidot sociālo komunikāciju, mijedarboties ar citiem, jo to sociālas spējas var būt ierobežotas. Šie bērni var likties kautrīgi vai dusmīgi, jo tie nespēj izteikt savu vēlmi pēc attiecībām tā kā citi, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņi nevēlās draudzēties.
Mīts
Cilvēki ar autismu nespēj just vai izteikt savas emocijas
Fakts
Autisms nepadara indivīdu nespējīgu sajust emocijas, taču tās tikai izpaustas un izteiktas savādākā veidā.